Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kryminalni zatrzymali kolejnych oszustów

Data publikacji 30.07.2010

Oszuści wyłudzający pieniądze metodą "na wnuczka" nie są bezkarni. Stołeczni kryminalni zatrzymali już kolejnych mężczyzn, którzy w ten sposób oszukiwali starsze osoby. Jest to już szósta grupa rozbita przez policjantów w ostatnim czasie. Konrad B. oraz Mateusz J. trafili do policyjnego aresztu. Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.

Policyjni specjaliści zwalczający tego typu przestępstwa na Mokotowie, doskonale znają sposób działania oszustów oraz metody, jakie stosują przy wyłudzaniu znacznych kwot pieniędzy. Tym razem, z informacji posiadanych przez kryminalnych wynikało, że w ten sposób może zostać oszukana mieszkanka ulicy Puławskiej. Oszust umówił się na spotkanie ze swoją ofiarą w rejonie banku. Kiedy starsza pani podeszła do mężczyzny i wręczyła mu kopertę z 8 tys.zł, do akcji wkroczyli funkcjonariusze. Konrad B. został zatrzymany na gorącym uczynku.

Jeszcze tego samego dnia policjanci zatrzymali mężczyznę, który w trakcie rozmowy telefonicznej podawał się za wnuczka kobiety. Mateusz J. wpadł w ręce kryminalnych w rejonie miejsca zamieszkania. Obaj zatrzymani, 24-latek oraz jego 19-letni wspólnik, trafili do policyjnego aresztu.

Kryminalni ustalili, że Mateusz J. oraz Konrad B. dzień wcześniej w podobny sposób próbowali oszukać inne osoby. Natomiast 23 lipca mężczyźni wyłudzili 10.000 złotych od mieszkanki Mokotowa. Do przekazania pieniędzy doszło również w banku. Niewykluczone, że oszuści mają na swoim koncie inne tego typu przestępstwa.

Dzisiaj zatrzymanymi zajmą się mokotowscy śledczy, a o ich dalszym losie zadecyduje prokurator i sąd. Mężczyznom grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

(KSP, mw)
 

Powrót na górę strony