Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawcy napadu zatrzymani

Data publikacji 05.08.2010

W policyjnym areszcie przebywa 4 mężczyzn podejrzanych o napad na placówkę handlową w Zabrzu. Sprawcy posługując się niebezpiecznymi przedmiotami, sterroryzowali obsługę sklepu, a następnie ukradli kasetkę z utargiem. Dzięki pomocy mieszkańców Zabrza policjanci z zatrzymali podejrzanych w Gliwicach.

Do zdarzenia doszło w miniony wtorek po godzinie 22.00 w Zabrzu. O napadzie policjanci dowiedzieli się od dwójki mieszkańców tego miasta. Świadkowie podali dane pojazdu oraz kierunek w jakim odjechał. Po kilku godzinach podejrzani zostali zatrzymani na terenie Gliwic.

Zatrzymani to mieszkańcy Gliwic i Zabrza w wieku od 31 do 43 lat. Część z nich w przeszłości była karana, w tym za przestępstwa przeciwko życiu. Funkcjonariusze zabezpieczyli samochód, który zatrzymani użyli do popełnienia przestępstwa, kominiarkę oraz przedmioty, przy pomocy których sterroryzowali obsługę sklepu. Odzyskano także większość zrabowanych łupów.

Wczoraj od samego rana zabrzańscy policjanci prowadzili przesłuchania i przeszukania. Zatrzymani przyznali się do napadu. Śledczy jednak nie wykluczają ich udziału w innych przestępstwach na terenie Zabrza, a sprawę uznają za rozwojową.

Jeszcze dziś o dalszych losach zatrzymanych zadecyduje sąd.

(KWP w Katowicach/js)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 5.16 MB)

Powrót na górę strony