Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Karambol pod Strykowem

Data publikacji 07.08.2010

W ramach "Weekendu bez ofiar" na odcinku dojazdowym do autostrady A-2 w okolicach tzw. obwodnicy Strykowa odbył się dziś pokaz akcji ratowniczej w sytuacji katastrofy kilkunastu samochodów na autostradzie. Zebrani widzowie i przejeżdżający tą trasą podróżni byli świadkami swoistego "krajobrazu po bitwie".

Według opracowanego przez GDDKiA scenariusza na miejscu zgromadzono kilkanaście wraków samochodów, które uczestniczyły w karambolu, do jakiego doszło wskutek nieostrożności trzech kierujących. W wyniku zderzenia tych pojazdów poszkodowanych zostało 16 osób – w tym dwie poniosły śmierć. Teren, na którym doszło do wypadku, zabezpieczali policjanci i Straż Pożarna. Funkcjonariusze z Komisariatu Autostradowego Policji czuwali nad bezpieczeństwem osób postronnych zgromadzonych na miejscu karambolu, a z drugiej strony w formie pokazu realizowali czynności policyjne właściwe dla tego rodzaju zdarzenia drogowego. Służby medyczne udzielały pierwszej pomocy – dwie najciężej ranne osoby śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego zostały przetransportowane do szpitala.

Przeprowadzony pokaz miał uświadomić społeczeństwu jak brzemienna w skutkach może być nieostrożność czy nieuwaga kierowcy. Moment dekoncentracji jednego kierującego często staje się przyczyną tragedii wielu uczestników ruchu drogowego. Z drugiej zaś strony obserwatorzy mogli podziwiać sprawne działanie Policji i innych służb przy ratowaniu ludzi, zabezpieczaniu i usuwaniu skutków karambolu drogowego.
 
Policjanci nadal apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o ostrożność i zachowanie zgodne z przepisami.
 
KWP w Łodzi/ gg

 

Powrót na górę strony