Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

2 godziny po napadzie zatrzymali ich policyjni antyterroryści

Data publikacji 10.08.2010

Niespełna dwie godziny po napadzie na mieszkanie w centrum Opola kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Opolu namierzyli sprawców. Policyjni antyterroryści zatrzymali trzech mężczyzn i kobietę. Grozi im kara do 12 lat więzienia.

Dziś około godziny 5:00 dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Opolu otrzymał zgłoszenie od jednej z mieszkanek miasta. Kobieta prosiła o interwencję w związku z zakłóceniem ciszy nocnej. Policjanci przyjechali na miejsce i w rozmowie z mieszkańcami lokalu, w którym miało dojść do zakłócenia ciszy, ustalił, że są oni ofiarami napadu z bronią w ręku.

Do mieszkania zajmowanego przez parę młodych ludzi, wczesnym rankiem, weszła dwójka zamaskowanych sprawców (kobieta i mężczyzna). Bandyta, grożąc przedmiotem przypominającym broń, zażądał wydania wartościowych przedmiotów. Mężczyzna próbował się bronić, ale podobnie jak jego partnerka, został skrępowany taśmą samoprzylepną. Napastnicy splądrowali mieszkanie i zabrali z niego laptopa, telefony komórkowe oraz pieniądze.

Kryminalni z KMP w Opolu niespełna dwie godziny po zdarzeniu namierzyli miejsce pobytu potencjalnych sprawców. Udali się do jednego z mieszkań przy ul. Okrzei w Opolu. Przebywające w mieszkaniu osoby nie odpowiadały na wezwania policjantów, by otworzyć drzwi. Istniało realne niebezpieczeństwem, że osoby te mogą użyć broni. W związku z tym Opolski Komendant Wojewódzki Policji podjął decyzję o zatrzymaniu podejrzewanych przez opolskich antyterrorystów. W mieszkaniu policjanci zatrzymali cztery osoby - trzech mężczyzn (24,23 i 27 lat) oraz 27-letnią kobietę.

Funkcjonariusze znaleźli także przedmioty pochodzące z przestępstwa oraz atrapę broni. Zatrzymani muszą liczyć się z karą pozbawienia wolności do 12 lat.

(KWP w Opolu / js)
 

Powrót na górę strony