Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprzedawali podrobioną odzież i biżuterię

Data publikacji 16.08.2010

Policjanci z Koszalina wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej skontrolowali stoiska w jednej z nadmorskich miejscowości. Zabezpieczyli podrobioną odzież, biżuterię i torebki znanych firm. Wartość zabezpieczonego towaru oszacowano na 145 tys. złotych.

W weekend policjanci z Wydziału do Walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie oraz funkcjonariusze Straży Granicznej z Darłowa sprawdzili stoiska z odzieżą w jednej z nadmorskich miejscowości. Towarzyszyli im przedstawiciele znanych firm produkujących ubrania, biżuterię i galanterię skórzaną. To oni na miejscu wskazywali, które przedmioty bezprawnie zostały oznaczone zastrzeżonymi znakami towarowymi firm.

Podróbki ujawniono na trzech stoiskach. Policjanci zabezpieczyli ponad 200 sztuk odzieży, torebek, czapek i biżuterii. Sprzedawcy oferowali podrobione towary po cenach niższych niż oryginalne przedmioty. Przykładowo obrączki znanej firmy sprzedawali w cenie 30 złotych za sztukę, podczas gdy wartość jednej w oryginale wynosi ponad 1200 złotych. Podobnie było z bransoletą, którą oferowano za 200 złotych, mimo że za oryginalną trzeba zapłacić ponad 2500 złotych. Wartość wszystkich podrobionych przedmiotów oszacowano na 145 tysięcy złotych.

Trzech sprzedawców, u których zabezpieczono towar, wkrótce usłyszy zarzuty. Zgodnie z Ustawą Prawo Własności Przemysłowej za wprowadzanie do obrotu przedmiotów z zastrzeżonymi i podrobionymi znakami towarowymi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Szczecinie / js)

Film Sprzedawali podrobioną odzież i biżuterię

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Sprzedawali podrobioną odzież i biżuterię (format flv - rozmiar 2.02 MB)

Powrót na górę strony