Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Napadł na swojego znajomego

Data publikacji 19.08.2010

Policjanci uniemożliwili ucieczkę 28-letniemu mężczyźnie. Wcześniej z pończochą na głowie i z plastikowym pistoletem-zabawką wszedł przez balkon do mieszkania na parterze budynku. Tam zaatakował 54-letniego właściciela, żądając od niego pieniędzy.

Wczoraj około godz. 21.15 dyżurny mieleckiej Policji przyjął zgłoszenie, że do mieszkania na parterze jednego z bloków przy ul. Warneńczyka wszedł przez balkon zamaskowany mężczyzna. Natychmiast na miejsce skierowany został policyjny patrol. Funkcjonariusze dostali się do mieszkania. Wcześniej zabezpieczyli wyjścia, by uniemożliwić sprawcy ucieczkę.

Ustalono, że 54-letni właściciel został zaatakowany przez zamaskowanego mężczyznę. Napastnik dusił, go domagając się pieniędzy. Przestępca próbował uciec, jednak bezskutecznie. Został zatrzymany przez funkcjonariuszy. Podczas zatrzymania stawiał opór. Jeden z interweniujących policjantów doznał urazu ręki. W pokoju mundurowi odnaleźli należące do napastnika rękawice, pończochę oraz pistolet-zabawkę. Przedmioty te były ukryte za meblami.

28-letni mężczyzna znany jest mieleckiej Policji. Był już karany za podobne przestępstwa. Ustalono, że znał swoją ofiarę, wcześniej razem pili alkohol. Sprawca został zatrzymany, za ten czyn grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Rzeszowie / łn)
 

Powrót na górę strony