Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Groził sąsiadce bronią chcąc odzyskać 50 złotych

Data publikacji 20.08.2010

Jasielscy policjanci zatrzymali 73- letniego mieszkańca gminy Jasło, który groził pistoletem startowym swoim sąsiadom. Mężczyzna strzelając w sufit domagał się zwrotu 50 złotych. Za ten czyn grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj około 18:30 dyżurny jasielskiej Policji przyjął zgłoszenie, o tym, że na jednej z posesji w miejscowości Jareniówka, widziano mężczyznę z bronią w ręku. Natychmiast na miejsce wysłano policyjny patrol.

Jak ustalili przybyli na miejsce policjanci, 73-letni mężczyzna przyszedł do domu sąsiadów po pieniądze, które pożyczył ich 19-letniej córce. Domagając się zwrotu gotówki, mężczyzna dwukrotnie strzelił w sufit z pistoletu startowego. Nie reagując na prośby domowników do opuszczenia ich domu, trzymając przez cały czas w ręku broń, 73-latek usiadł na krześle i czekał.

Wezwani na pomoc funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę i przewieźli do komisariatu policji. Tam sprawdzono jego stan trzeźwości - 73-latek był trzeźwy. Ustalono też, że pistolet startowy kupił w sklepie myśliwskim.

Mężczyźnie za kierowanie gróźb w celu wymuszenia zwrotu wierzytelności grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

(KWP w Rzeszowie / mw)

Powrót na górę strony