Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za napad i kradzieże

Data publikacji 19.02.2007

Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy napadli na mieszkańca powiatu świdnickiego. Sprawcy weszli w nocy do domu mężczyzny, związali go i dusząc wymusili wydanie 20 złotych. Po kilku godzinach wrócili plądrując dom. Jak wynika z ustaleń policjantów, sprawcy mają na swoim koncie jeszcze osiem innych włamań i kradzieży. Zatrzymani są w wielu 22-29 lat.

W nocy na teren prywatnej posesji w pow. świdnickim wdarło się dwóch mężczyzn. Po rozerwaniu łańcucha od furtki i wyłamaniu drzwi wejściowych dostali się do środka i powalili na ziemię właściciela domu. Zamaskowani sprawcy dusili go, żądając wydania pieniędzy. W obawie o własne życie mężczyzna dał im 20 zł, które  miał przy sobie. Napastnicy uciekli, a wystraszony właściciel resztę nocy spędził u swojej kuzynki. W tym czasie sprawcy powrócili w to samo miejsce i splądrowali całe mieszkanie. Ukradli ubrania, sprzęty RTV i artykuły spożywcze. Dopiero następnego dnia właściciel o całym zdarzeniu powiadomił policję.

Funkcjonariusze wytypowali krąg osób, które mogły mieć związek z przestępstwem. Tego samego dnia policjanci zatrzymali całą trójkę i odzyskali kradzione rzeczy. Policjanci ustalili, że to nie jedyne przestępstwo, jakie na swym koncie mają zatrzymani. Jak się okazało, wszyscy trzej podejrzani są także o dokonanie co najmniej ośmiu kradzieży z włamaniem na terenie powiatu świdnickiego. 

Dzisiaj mężczyźni trafią do sądu rejonowego z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztowania.
Powrót na górę strony