Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany sprawca napadów

Data publikacji 24.08.2010

Bielscy policjanci zatrzymali 32-letniego mężczyznę, podejrzanego o napad na kolekturę lotto i sklep spożywczy. Przestępca trafił do aresztu na 3 miesiące. Grozi mu kara nawet 12 lat więzienia.

W piątkowy wieczór napastnik wtargnął do kolektury lotto przy ulicy Babiogórskiej i zaatakował 60-letnią kasjerkę. Chwycił ją za szyję i przewrócił na podłogę, żądając wydania pieniędzy. Pokrzywdzona broniła się i krzyczała. W kolekturze pojawił się klient, który spłoszył napastnika. Sprawca jakby nic się nie stało, wsiadł do taksówki i pojechał kilka przecznic dalej. Chwilę później napadł na sklep przy ulicy Sterniczej. Szarpał się z 19-letnią ekspedientką i usiłował uderzyć ją kamieniem. Zażądał, aby oddała mu cały utarg. Kobieta uruchomiła alarm, a wystraszony napastnik wybiegł ze sklepu.

Policjanci rozpoczęli poszukiwania. Dzięki pomocy świadków, już następnego dnia wpadł w ręce stróżów prawa. 32-letni mężczyzna jest znany policji, w przeszłości był karany za podobne przestępstwa. Teraz za napady może spędzić w więzieniu kolejne 12 lat.

(KWP w Katowicach / js)
 

Powrót na górę strony