Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Produkował nielegalne reklamówki

Data publikacji 20.02.2007

Policjanci z Wydziału d/w z Przestępczością Gospodarczą poznańskiej Komendy Wojewódzkiej zatrzymali 19 lutego na gorącym uczynku produkcji toreb foliowych z podrobionymi znakami towarowymi, 56-letniego mieszkańca jednej z podkaliskich miejscowości. Reklamówki trafiały na rynek polski oraz zza wschodnią granicę. W momencie zatrzymania przygotowane do wywiezienia były trzy palety toreb – 130 tysięcy sztuk – o wartości 39 tysięcy złotych.

Podkaliska firma działała legalnie. Fabryczka zlokalizowana była w piętrowym domu. Produkowano w niej reklamówki na potrzeby różnych podmiotów, np. polskich producentów i dystrybutorów odzieży. Okazało się jednak, że dodatkowo właściciel zarabiał na przygotowywaniu reklamówek z podrobionymi znakami znanych firm produkujących odzież sportową. Przestępczym procederem, według wstępnych ustaleń, 56-latek parał się od co najmniej kilku miesięcy. Ponadto ustaliliśmy, że do tej pory z fabryki wyjechało kilka transportów z trefnymi reklamówkami. Na miejscu zabezpieczyliśmy także matrycę do nadruku zastrzeżonych znaków towarowych.

Właścicielowi firmy postawiony został zarzut z art. 305 Ustawy Prawo własności przemysłowej. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono podejrzanemu samochód wartości 40 tys. złotych. Grozi mu kara do 2 lat więzienia i wysoka grzywna.
Powrót na górę strony