Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpalił race podczas meczu

Data publikacji 24.08.2010

Nawet do pięciu lat więzienia grozi 30-latkowi, który podczas niedzielnego meczu przy ul. Struga odpalał race świetlne. To efekt ubiegłorocznych zmian w ustawie o bezpieczeństwie imprez masowych.

Zgodnie z art. 59 Ustawy z dnia 20 marca 2009 r. o bezpieczeństwie imprez masowych, "kto wnosi lub posiada na imprezie masowej broń (…), wyroby pirotechniczne, materiały pożarowo niebezpieczne lub inne niebezpieczne przedmioty lub materiały wybuchowe, podlega grzywnie nie mniejszej niż 180 stawek dziennych, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Taka sytuacja miała miejsce podczas ostatniego meczu Radomiaka Radom, kiedy to grupa kibiców (niektórzy nich byli zamaskowani kominiarkami) odpaliła race świetlne. Po spotkaniu zatrzymano jednego z kibiców - 30-latka. Mężczyzna został osadzony w PPdOZ, a w poniedziałek przedstawiono mu zarzuty z w/w artykułu. Od zatrzymanego na poczet przyszłych kar dokonano także tymczasowego zajęcia mienia ruchomego w postaci pieniędzy. Mężczyznę po wykonaniu czynności zwolniono do domu.

Warto przypomnieć, że mecze piłkarskie przy ul. Struga od ubiegłego sezonu są rejestrowane przez policję za pomocą stadionowego monitoringu. Nagrania są później niezbitym, sądowym dowodem wykroczenia lub przestępstwa popełnionego na meczu piłkarskim przez pseudokibiców. Zatrzymanie innych osób, które popełniły przestępstwo, wnosząc race na stadion i odpalając je jest tylko kwestią czasu.

(KWP w Radomiu / łn)
 

Powrót na górę strony