Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Trwa wyłapywanie złodziei TIR-ów

Data publikacji 20.02.2007

Łódzcy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którym przedstawiono po 16 zarzutów dotyczących kradzieży i paserstwa naczep oraz ciągników siodłowych. Do tej pory w tej sprawie funkcjonariusze zatrzymali 12 osób podejrzanych m.in. o udział z zorganizowanej grupie przestępczej i kradzież kilkunastu naczep ciągników siodłowych z ładunkami o łącznej wartości ponad 1 mln zł.

Zatrzymani to mieszkańcy powiatu wieluńskiego, którzy prowadzą działalność gospodarczą związaną z remontami naczep do tirów. Członkowie grupy w której działali wyszukiwali pozostawione na parkingach naczepy, podjeżdżali samochodem, do którego podpinali naczepy i jak gdyby nigdy nic odjeżdżali.

Skradzione pojazdy trafiały do legalnie działających firm transportowych lub remontowych, gdzie były legalizowane na podstawie dokumentów od innych wyeksploatowanych naczep. Jak wynika z dotychczasowych ustaleń grupa działała od 2000 roku głównie na terenie województwa łódzkiego choć część kradzieży miała miejsce we Włocławku, Kielcach, Kluczborku czy Turku.

Sprawa jest rozwojowa. Sąd Rejonowy w Pabianicach tymczasowo aresztował na trzy miesiące obu zatrzymanych.
Powrót na górę strony