Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietypowy pakiet kibica

Data publikacji 25.08.2010

Po meczu Widzew Łódź – Wisła Kraków, podczas kontroli wagonów w pociągu specjalnym, podstawionym dla kibiców przyjezdnych, policjanci odnaleźli sporą ilość broni, m.in. maczety, toporki i noże. Prawdopodobnie dzięki akcji łódzkich funkcjonariuszy nie doszło do poważniejszych incydentów podczas przejazdu do Krakowa.

21 sierpnia po meczu piłki nożnej, który odbywał się w Łodzi na stadionie Widzewa, policjanci przed wyjazdem sympatyków Wisły Kraków sprawdzili wagony pociągu specjalnego oczekującego na dworcu PKP przy ulicy Niciarnianej. Akcesoria, jakie zostały znalezione w jednym z przedziałów, nie miały nic wspólnego z dopingowaniem sportowych rozgrywek. Funkcjonariusze zabezpieczyli 25 maczet, bagnet wojskowy, 3 toporki, 4 noże, kominiarkę oraz 2 drewniane trzonki, każdy o długości 70 cm.

O ile podczas samego meczu i bezpośrednio po jego zakończeniu nie doszło do poważniejszych ekscesów, o tyle, najprawdopodobniej dzięki czujności policji, udało się zapobiec przestępczym działaniom podczas przejazdu pociągu z kibicami Wisły do Krakowa.

(KWP w Łodzi / łn)
 

Powrót na górę strony