Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani sprawcy napadu na bank

Data publikacji 25.08.2010

Wczoraj kryminalni z Siedlec zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o napad na jedną z placówek bankowych w centrum miasta. Policjanci zabezpieczyli m.in. atrapę broni oraz kominiarki i część skradzionej gotówki. Sprawcom grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

2 sierpnia około godz. 15.50 do jednego z banków znajdujących się w centrum Siedlec weszło dwóch mężczyzn w kominiarkach. Napastnicy przedmiotem przypominającym broń sterroryzowali obsługę banku, a następnie skradli pieniądze i zbiegli z miejsca zdarzenia.

Wczoraj, po trzech tygodniach intensywnego śledztwa, policjanci pionu kryminalnego siedleckiej komendy zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu siedleckiego. Są to mężczyźni w wieku 34 i 32 lat. W chwili obecnej zatrzymani przebywają w policyjnym areszcie, a o ich dalszym losie zadecyduje sąd. Jeden z zatrzymanych usłyszał już zarzut dokonania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia.

Podczas przeszukania ich mieszkań policjanci zabezpieczyli wiatrówkę, pistolet sygnałowy i atrapę broni oraz kominiarki i część zrabowanej gotówki. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, resztę pieniędzy sprawcy wydali na hazard – głownie na automaty i zakłady sportowe.

Za popełnione przestępstwo grozić im może do 12 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Radomiu /js)
 

Powrót na górę strony