Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Groźny przestępca zatrzymany

Data publikacji 20.02.2007

41-letni mieszkaniec Gliwic poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności za pobicie ze skutkiem śmiertelnym oraz prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości został zatrzymany przez policjantów z Biłgoraja. Mężczyzna próbował uciekać ciężarówką. Został ujęty na policyjnej blokadzie po ponad 20-kilometrowym pościgu.

Wczoraj około godz. 22:00 dyżurny KPP w Biłgoraju otrzymał komunikat o kradzieży samochodu ciężarowego MAN, która miała miejsce w Jarosławiu w woj. podkarpackim. Trzy godziny później patrol Policji w Tarnogrodzie zauważył poruszający się trasą nr 835 kradziony pojazd.

Policjanci dali sygnał do zatrzymania, jednak kierowca nie zatrzymał się i zaczął uciekać. Samochód kierował się w stronę Biłgoraja. Po około 20 km pościgu na ustawionym punkcie blokadowym na jednej z biłgorajskich ulic policjanci zatrzymali uciekiniera. Kierowcą skradzionej „wywrotki” okazał się 41 letni mieszkaniec Gliwic. Jak się okazało Piotr M. ścigany jest dwoma listami gończymi.

W grudniu ubiegłego roku Prokuratura Rejonowa Policji w Gliwicach wydała za Piotrem M. list gończy. Przestępca poszukiwany był do odbycia kary za udział w bójce i pobiciu ze skutkiem śmiertelnym, która miała miejsce w lipcu ubiegłego roku. 41-latek poszukiwany był także za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. Również w stanie nietrzeźwości znajdował się mężczyzna podczas zatrzymania. Policjanci pobrali od 41-latka krew do badań na zawartość alkoholu. Mężczyzna został przewieziony do policyjnej izby zatrzymań w Biłgoraju.

Wkrótce Piotr M. trafi do Zakładu Karnego.
Powrót na górę strony