Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant uratował życie policjanta

Data publikacji 20.02.2007

Policjant widząc jak napastnik znienacka zamachnął się nożem celując w szyję jego kolegi zareagował błyskawicznie blokując uderzenie. Odebrał broń i wraz z kolegą obezwładnili bandytę. Policjant został ranny w rękę ale rana nie jest poważna.

Zdarzenie miało miejsce w Tarnobrzegu, w bloku przy ul. Kochanowskiego, wczoraj około godz. 16:00 policjanci kryminalni przebywali w bloku w związku z wykonywaniem czynności służbowych. Tam zostali zapytani przez dwóch mieszkańców, na których się natknęli, kim są. Funkcjonariusze przedstawili się informując o tym, że wykonują czynności służbowe.

Po kilku minutach jeden z tych mężczyzn pojawił się znowu. Miał w ręku nóż, którym znienacka spróbował ugodzić policjanta. Błyskawiczna reakcja jego partnera zapobiegła nieszczęściu. Napastnk został obezwładniony i zatrzymany. Funkcjonariusz, który blokował cios doznał rany dłoni.

Policjanci z Tarnobrzega wyjaśniają motywy jego działania. Okazało się, że zatrzymany wcześniej był w kilkakrotnie notowany w związku podejrzeniem przestępczej działalności. W 2005 roku został ujęty, gdy kierował pod wpływem alkoholu.
Powrót na górę strony