Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za brutalny napad

Data publikacji 20.02.2007

Nyscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy włamali się w nocy do mieszkania 67–letniego emeryta. Pobili go żądając pieniędzy, gdyż wiedzieli, że w tym dniu poszkodowany miał dostać emeryturę. Gdy okazało się, że pieniądze tego dnia nie trafiły do mężczyzny, sprawcy splądrowali mieszkanie. Zostali zatrzymani. Teraz grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

W nocy z 9 na 10 lutego w Maciejowicach (gmina Otmuchów) dwaj mężczyźni włamali się do mieszkania 67–letniego emeryta. Śpiącemu mężczyźnie nałożyli na głowę poduszkę i grożąc pobiciem zażądali pieniędzy. Gdy okazało się, że mężczyzna ich nie posiada, zaczęli przeszukiwać mieszkanie równocześnie bijąc i kopiąc 67–latka. Włamywacze szukali emerytury mężczyzny, gdyż zazwyczaj w ten dzień ją otrzymywał. Mężczyźni nie znaleźli pieniędzy i uciekli z miejsca zdarzenia. 67–latek z licznymi obrażeniami ciała trafił do szpitala.
 
Nyscy policjanci ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o rozbój. Jednym ze sprawców okazał się znany emerytowi 20–letni mieszkaniec Maciejowic Mariusz K., drugim 21–letni Przemysław R.
 
Wobec Mariusza K. Sąd Rejonowy w Nysie zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu, zaś wobec Przemysława R. – dozór policyjny i zakaz opuszczania kraju.
 
Mężczyznom został przedstawiony zarzut rozboju (art. 280 kk ) za co grozi im od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.
Powrót na górę strony