Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawca zabójstwa zatrzymany

Data publikacji 20.02.2007

Policjanci z Pragi Północ zatrzymali kobietę i mężczyznę, podejrzewanych o zabójstwo mężczyzny. Do tragedii doszło na terenie ogródków działkowych przy ul. Kuszyńskiego w trakcie libacji alkoholowej. Jak ustalili policjanci mężczyźni pokłócili się o względy kobiety.

Wszystko wydarzyło się wczoraj rano. Kilka minut przed 9:00 policjanci z Pragi Północ zostali zaalarmowani przez mieszkańca ogródków działkowych z ul. Kuszyńskiego, że na jednej z działek znalazł zwłoki mężczyzny.

Przeprowadzono oględziny i przesłuchano świadków. Już po godzinie funkcjonariusze ustalili i zatrzymali 29-letniego Mirosława B. i 39-letnią Romanę K. podejrzewanych o zabójstwo mężczyzny. Okazało się, że cała trójka zamieszkiwała na terenie działek. Feralnego dnia pili razem alkohol. Między mężczyznami wywiązała się kłótnia o Romanę K. W pewnym momencie 29-latek zaatakował kolegę i dotkliwie go pobił, wielokrotnie uderzając go młotkiem i tasakiem w głowę. Potem przeciągnął go do sąsiedniej altanki, gdzie ten zamieszkiwał. Sam wrócił na swoją działkę i z Romaną K. dalej pił alkohol.

Przesłuchującym policjantom Mirosław B. przyznał się do zabójstwa. Dzisiaj w prokuraturze usłyszy zarzut zabójstwa, a Romana K. odpowie za podżeganie do zabójstwa. O ich dalszych losach zadecyduje sąd. Obojgu grozi nawet dożywotnie więzienie.

 

Powrót na górę strony