Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijana ginekolog przyjmowała w szpitalu

Data publikacji 27.08.2010

Policjanci z Morąga interweniowali w tamtejszym szpitalu, po tym, jak jedna z pacjentek poinformowała, że przyjmująca ją ginekolog jest najprawdopodobniej pod wpływem alkoholu. Jak się okazało, 61-letnia lekarka miała ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Kobieta została odsunięta od swoich obowiązków. Teraz odpowie za podjęcie czynności służbowych pod wpływem alkoholu. Jeżeli okaże się, że 61-latka naraziła swoich pacjentów na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia bądź życia, to może grozić jej kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj rano, policjanci z Morąga interweniowali w jednym z gabinetów lekarskich tamtejszego szpitala. Z relacji jednej z pacjentek gabinetu ginekologicznego wynikało, że przyjmująca lekarka jest najprawdopodobniej pod wpływem alkoholu.

Funkcjonariusze, w obecności ordynatora oddziału, zbadali stan trzeźwości 61-letniej kobiety. Jak się okazało, miała ona ponad 2 promile alkoholu w organizmie. O stanie pani doktor został powiadomiony dyrektor placówki medycznej. Jak ustalili policjanci, ginekolog przyjęła dwie pacjentki. Funkcjonariusze zabezpieczyli dokumentację medyczną. 61-letnia kobieta została odsunięta od obowiązków służbowych.

Teraz pani ginekolog odpowie za podjęcie czynności służbowych pod wpływem alkoholu. Jeżeli okaże się, że 61-latka naraziła swoich pacjentów na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia bądź życia, to może grozić jej kara do 3 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Olsztynie / pp)
 

Powrót na górę strony