Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Grupa handlarzy narkotyków rozbita

Data publikacji 21.02.2007

Olsztyńscy policjanci rozbili grupę handlarzy narkotyków. Oprócz prawie 6 tysięcy tabletek ekstazy, 150 gramów amfetaminy funkcjonariusze zabezpieczyli broń palną i elementy policyjnych mundurów. W związku z tym, że w piwnicy mławskiego bloku, w którym mieszkali zatrzymani, odnaleziono ładunek wybuchowy z zapalnikiem, policjanci ewakuowali prawie 200 mieszkańców.

Policjanci z Zespołu do Zwalczania Przestępczości Narkotykowej Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie od kilku tygodni prowadzili sprawę dotyczącą wprowadzenia do obrotu znacznych ilościami tabletek ekstazy i amfetaminy. Wczoraj doszło do jej realizacji.

Około godziny 17:30 na drodze nr 7 w okolicach Nidzicy w zasadzkę policjantów wpadli dwaj mieszkańcy Olsztyna. 24-letni Adam K. i 19-letni Bartosz R. jadący Oplem Corsa zostali zatrzymani w chwilę po tym, jak odebrali 5 tysięcy tabletek ekstazy.

W tym czasie druga grupa realizacyjna policjantów, w Olsztynie w mieszkaniu przy ul. Jeziołowicza zatrzymała 24-letniego Marcina W., do którego miały trafić narkotyki. U podejrzewanego o wprowadzenie na olsztyński rynek prawie 1 kg amfetaminy zabezpieczono także dwa prawdopodobnie fałszywe banknoty o nominale 100 euro.

Następnie przed Mławą policjanci zablokowali drogę, aby zatrzymać dostawców narkotyków. Siedząca za kierownicą VW Passat kobieta uderzyła w policyjny radiowóz i zaczęła uciekać. Samochód próbował zatrzymać jeden z policjantów, który otworzył drzwi od strony pasażera i złapał za nie. Jednak kobieta nie zatrzymała się, wręcz przeciwnie dodała gazu i przez kilkadziesiąt metrów, jadąc z prędkością około 150 km na godzinę, ciągnęła po ziemi funkcjonariusza. Następnie straciła panowanie nad autem, wpadła w poślizg i uderzyła w drzewo. Zarówno jej – 25-letniej Sylwii G.- M., jak i jadącemu z nią jej mężowi – 30-letniemu Andrzejowi G. – M. nic się nie stało. Oboje trafili do policyjnego aresztu.

W Mławie podczas przeszukania piwnicy należącej do zatrzymanego małżeństwa policjanci zabezpieczyli kolejnych prawie 600 tabletek ekstazy, około 150 gramów amfetaminy, 5 gramów marihuany oraz pistolet maszynowy wraz z wypełnionym amunicją magazynkiem, pistolet TT, imitacje pistoletu Glock, ponad 50 sztuk amunicji. Dodatkowo w jednej z toreb odnaleziono elementy policyjnego munduru – czapki, kurtkę, pas z kaburą, kamizelkę odblaskową, bluzę od munduru ćwiczebnego, a także tarcze "lizaki" do zatrzymywania pojazdów oraz czerwone nasadki do latarek.

W piwnicy zabezpieczono także ładunek wybuchowy z zapalnikiem. Była to rura wypełniona trotylem. W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców bloku, ewakuowano około 200 osób. Wszyscy znaleźli schronienie w mławskiej hali sportowej. Policyjni pirotechnicy zabezpieczyli, a następnie zneutralizowali ładunek. Czynności związane z realizacją sprawy trwały do dzisiejszego ranka.

Dziś będą kontynuowane przesłuchania zatrzymanych. Policjanci będą wyjaśniali udział poszczególnych osób w przestępczym procederze. Ustalane będzie także to, czy policyjne mundury służyły podejrzewanym do popełniania innych przestępstw metodą tzw. "na policjanta".

Za handel, posiadanie znacznych ilości narkotyków, nielegalne posiadanie broni palnej i materiałów wybuchowych grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Nie wykluczone, że zatrzymani usłyszą kolejne zarzuty. Policjanci będą wnioskować o ich tymczasowe aresztowanie.
Powrót na górę strony