Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Namierzeni i zatrzymani

Data publikacji 21.02.2007

W ciągu kilku godzin janowscy policjanci ustalili i zatrzymali sprawców fałszywego alarmu. Dwaj uczniowie jednej z miejscowych szkół średnich dzwonili do starszych osób żądając od nich 10 tys. zł. W przypadku nie spełnienia żądań grozili wybuchem bomby. Za wymuszenie rozbójnicze grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj przed godz. 20:00 dyżurny janowskiej policji odebrał telefon od jednej z mieszkanek miasta. Zdenerwowana kobieta poinformowała, że przed kilkoma minutami na jej numer zadzwonił mężczyzna i powiedział, że w mieszkaniu podłożona jest bomba. Żądał 10 tys. zł, które w przeciągu 10 minut kobieta miała wynieść przed budynek. Po tych słowach rozłączył się.
 
Natychmiast na miejsce wysłano policjantów, powiadomiono też pogotowie ratunkowe, straż pożarną, pogotowie energetyczne i gazowe. Przystąpiono do poszukiwania ładunku. Alarm okazał się fałszywy. Równolegle z akcją poszukiwawczą policjanci przystąpili do ustalania sprawców, którymi okazali się dwaj uczniowie jednej z miejscowych szkół średnich w wieku 17 i 18 lat. Obaj są mieszkańcami gm. Dzwola.
 
17-latek znany jest janowskim policjantom W przeszłości był już karany z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie grzybków halucynogennych. Teraz razem z kolegą odpowie przed sądem za wymuszenie rozbójnicze. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.
Powrót na górę strony