Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozbita groźna grupa

Data publikacji 21.02.2007

Dolnośląscy policjanci zatrzymali na terenie województwa dolnośląskiego, kujawsko-pomorskiego i lubuskiego 11 członków zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się handlem bronią, narkotykami, napadami na tiry i kantory. Wśród zatrzymanych są dwaj mężczyźni z Wołomina, którzy przebywali w aresztach na terenie Polski w związku z przestępstwami.

Policjanci ustalili skład osobowy grupy przestępczej i zebrali materiał dowodowy, wskazujący na popełnione przez zatrzymanych przestępstwa. Wśród tych najpoważniejszych są m.in. usiłowanie zabójstwa, kilkanaście napadów na kantory i tiry przewożące sprzęt RTV, a także handel bronią i narkotykami.
 
Już teraz policjanci wiedzą, że członkowie grupy wzięli udział w obrocie kilkudziesięcioma sztukami broni palnej. Policjanci ustalili, że jeden z pistoletów sprowadzonych i przerobionych przez przestępców, posłużył do zabicia kilkunastu osób na terenie Polski.
 
Na podstawie zebranego materiału dowodowego sąd aresztował 9 mężczyzn. Ostatnia dwójka zatrzymanych będzie doprowadzona do sądu dzisiaj.
 
Mężczyznom w zależności od popełnionych czynów grożą kary pozbawienia wolności od 3 lat, nawet do dożywocia.
 
 
     
Powrót na górę strony