Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Likwidacja plantacji konopi indyjskich

Data publikacji 21.02.2007

Blisko 10 kilogramów gotowego suszu roślinnego i ponad 250 krzaków konopi indyjskich zabezpieczyli policjanci poznańskiego Centralnego Biura Śledczego w miejscowości pod Wągrowcem. Profesjonalnie przygotowana plantacja, z systemem nagrzewania, nawadniania, wentylacji i osuszania, zlokalizowana była w opuszczonym gospodarstwie.

Z zewnątrz budynek przypominał ruderę – w środku natomiast był wyremontowany i ocieplony. Na gorącym uczynku zatrzymany został 46-letni mieszkaniec podpoznańskiej miejscowości. Wpadł, gdy doglądał uprawy. We wczorajszej realizacji brali także udział policjanci z wągrowieckiej Komendy Powiatowej.

Według wstępnych ustaleń z zabezpieczonego suszu można było przygotować około 10 tysięcy działek dilerskich o czarnorynkowej wartości około 200 tysięcy złotych. Z zabezpieczonych roślin można było przygotować dalsze kilkadziesiąt kilogramów narkotyku. Plantacja działała od ubiegłego roku, a była zasilana z nielegalnego podłączenia do sieci elektrycznej. Trwa szacowanie ile narkotyku w niej wyprodukowano.

Zatrzymanemu mężczyźnie, wcześniej notowanemu za przestępstwa kryminalne, postawiono zarzuty uprawy i wprowadzania do obrotu znacznej ilości narkotyku. Grozi mu kara do 10 lat więzienia. Dziś sąd zadecyduje o jego tymczasowym aresztowaniu. Sprawa jest rozwojowa, nie wykluczone są kolejne zatrzymania. Śledztwo prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Wągrowcu, pod nadzorem tamtejszej Prokuratury Rejonowej.
Powrót na górę strony