Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijani opiekunowie

Data publikacji 03.09.2010

Policjanci z Garwolina zatrzymali 31-letnią matkę i jej 36-letniego konkubenta. Oboje byli pod wpływem alkoholu i opiekowali się 13-miesięcznym synkiem. W Płońsku nietrzeźwa matka szła chodnikiem z dwójką dzieci. Pijani opiekunowie trzeźwieją w policyjnym areszcie.

O tym, że pijani opiekunowie zajmują się 13-miesięcznym synkiem, garwolińskich policjantów powiadomił anonimowy rozmówca. Funkcjonariusze interweniowali w mieszkaniu kobiety. Badanie 31-letniej matki wykazało prawie 2 promile alkoholu w organizmie, natomiast jej 36-letniego konkubenta 4. Obydwoje opiekunowie zostali zatrzymani w policyjnym areszcie do wyjaśnienia. Chłopczykiem, po przebadaniu przez lekarza, zaopiekowała się rodzina matki.

Natomiast w Płońsku policjanci zatrzymali 43-letnia kobietę, która szła, pchając przed sobą dziecięcy wózek, a obok niej po chodniku biegały jej dzieci - 2-letnia dziewczynka i 3-letni syn. Zachowanie kobiety wskazywało, że jest pod wpływem alkoholu. Po przewiezieniu do komendy okazało się, że ma prawie 4 promile alkoholu w organizmie. Kobieta została osadzona w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia i wyjaśnienia. Dzieci zostały przekazane pod opiekę ojcu.

Zatrzymanym osobą mogą być postawione zarzuty narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia dzieci, za co grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. O ich zachowaniu powiadomiony zostanie również sąd rodzinny, który może zadecydować o ograniczeniu praw rodzicielskich.

(KWP w Radomiu / as)
 

Powrót na górę strony