Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odnaleziono zaginioną w lesie kobietę

Data publikacji 03.09.2010

Po piętnastu godzinach poszukiwań odnaleziono zaginioną 70-letnią mieszkankę powiatu mieleckiego. Wczoraj po południu kobieta wyszła do lasu na grzyby i nie mogła odnaleźć drogi powrotnej do domu. Poszukiwało ją blisko stu policjantów i strażaków.

70-letnia mieszkanka Wólki Książnickiej wyszła z domu wczoraj po godz. 15. Miała iść do pobliskiego lasu na grzyby. Rodzina, zaniepokojona jej przedłużająca się nieobecnością, poprosiła o pomoc Policję. Kilkudziesięciu policjantów i strażaków przez wiele godzin przeszukiwało pobliskie lasy w poszukiwaniu kobiety. Dziś rano działania wznowiono, do akcji włączono kolejnych funkcjonariuszy.

Przed godz. 10, mieszkanka Książnic dowiedziała się od znajomej, że w okolicach Rudy jakaś kobieta siedzi w przydrożnym rowie. Szybko skojarzyła fakty i powiadomiła o tym Policję. Okazało się, że jest nią poszukiwana od wczoraj mieszkanka Wólki Książnickiej. Wycieńczona i przemoczona kobieta nie zdawała sobie sprawy z tego, jak długo przebywała w lesie. Była wyraźnie zdezorientowana. Kobietę przewieziono do szpitala.

W dzisiejszej akcji brali udział policjanci z Mielca, Rzeszowa i Kolbuszowej, a także strażacy zawodowi i ochotnicy - łącznie prawie 100 osób.

(KWP w Rzeszowie / as)
 

Powrót na górę strony