Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Niebezpieczny znajomy z portalu randkowego

Data publikacji 03.09.2010

2 września 2010 r. policjanci sieradzkiej komendy zatrzymali w Sieradzu 42–letniego mieszkańca Łodzi, który usiłował wymusić od 49–latki pieniądze oraz laptopa. Znajomość 49–letniej sieradzanki oraz łodzianina miała swój początek w czerwcu br. na jednym z portali randkowych.

Kilka spotkań z nowym znajomym nie wzbudziło w kobiecie żadnych podejrzeń. Niestety po około dwóch miesiącach 42–latek radykalnie zmienił swoje zachowanie. Pod koniec sierpnia kobieta zaczęła otrzymywać od niego SMS-y o wulgarnej i obraźliwej treści. Następnie mężczyzna, szantażując ją upublicznieniem jej prywatnych zdjęć oraz grożąc zabójstwem syna, zażądał od niej komputera oraz 1.5 tys. zł. Zdesperowana kobieta zgodziła się spełnić jego żądania. Wczoraj miała spotkać się z nim w umówionym miejscu. Na 42–latka, ku jego wielkiemu zaskoczeniu, czekali tam sieradzcy kryminalni, którzy zaledwie kilka godzin wcześniej uzyskali informacje o nieuczciwej transakcji.

W czasie zatrzymania łodzianin miał ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Podczas przeszukania znaleziono przy nim niebezpieczne narzędzia, takie jak kastet, nóż oraz skalpel chirurgiczny. Noc spędził on w policyjnym areszcie. Dzisiaj na wniosek Policji prokuratura wystąpi do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec mężczyzny tymczasowego aresztu.

Okazało się, że w marcu tego roku opuścił on zakład karny, w którym spędził kilkanaście lat. Zatrzymany ma już na swym koncie przestępstwa rozbójnicze, zgwałcenia oraz kradzieże. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. Niewykluczone, że pokrzywdzone mogą być również inne kobiety, które w podobny sposób zawarły znajomość z 42–latkiem. Osoby te mogą uzyskać pomoc zgłaszając się do najbliższej jednostki Policji lub dzwoniąc pod numer 997.

(KWP w Łodzi / as)
 

Powrót na górę strony