Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odnaleźli ciało zaginionej 49-latki

Data publikacji 03.09.2010

Policjanci z Lidzbarka Welskiego, pracujący nad sprawą zaginięcia 49-letniej mieszkanki tego miasta, odnaleźli jej ciało. Znajdowało się ono w szambie na terenie posesji, na której zamieszkiwała. Do policyjnego aresztu trafił mężczyzna, który mógł przyczynić się do śmierci kobiety, a także cztery inne osoby, mogące mieć związek z tą sprawą. Sekcja zwłok wyjaśni, co mogło być przyczyną śmierci 49-latki. Policjanci oraz prokurator wyjaśniają okoliczności tej sprawy.

22 sierpnia br. do Komisariatu Policji w Lidzbarku w powiecie działdowskim wpłynęło zgłoszenie o zaginięciu 49-letniej mieszkanki tego miasta. Z okoliczności wynikało, że 18 sierpnia kobieta wyszła z domu i od tej pory nie nawiązała kontaktu z rodziną. Lidzbarscy policjanci, zajmujący się tą sprawą, przeszukiwali tereny w pobliżu miejsca jej zamieszkania, sprawdzali miejsca, w których zaginiona mogła przebywać. Kontaktowali się też z jej znajomymi, którzy mogliby posiadać nawet najdrobniejsze informacje, które mogłyby naprowadzić na trop kobiety. Informacja o zaginięciu 49-latki ukazała się również w środkach masowego przekazu.

Wczoraj po południu lidzbarscy funkcjonariusze, przeszukując teren posesji należącej do zaginionej, znaleźli w szambie jej ciało. Na miejscu pracowali policjanci z Działdowa, Lidzbarka Welskiego oraz prokurator. Straż pożarna wydobyła ciało kobiety. W tym samym dniu, kilka godzin później, policjanci zatrzymali mężczyznę, który mógł się przyczynić do śmierci 49-latki. Wraz z nim zatrzymano cztery inne osoby, które mogły mieć związek z tym zdarzeniem. Do policyjnego aresztu trafiło trzech mieszkańców województwa mazowieckiego, mieszkaniec okolic Częstochowy, a także mieszkanka Lidzbarka. Niedługo zostanie przeprowadzona sekcja zwłok 49-letniej kobiety, która wyjaśni, co mogło być przyczyną jej śmierci. Policjanci oraz prokurator pracują już nad wyjaśnieniem okoliczności tego zdarzenia.

(KWP w Olsztynie / łn)

 

Powrót na górę strony