Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijani rodzice staną przed sądem

Data publikacji 22.02.2007

W Dąbrowie Górniczej i Będzinie pijani rodzice pozostawili bez opieki 3-letnią dziewczynkę i 8-letniego chłopca. Dziećmi zaopiekowali się sąsiadka i dziadek.

Wczoraj wieczorem policjanci z Dąbrowy Górniczej zostali powiadomieni przez mieszkankę, że zaopiekowała się 3-letnia dziewczynką pozostawioną bez opieki na terenie jednego z osiedli. Jak ustalili policjanci, 32-letni ojciec dziecka spał w tym czasie w mieszkaniu. Miał prawie 2 prom. alkoholu we krwi. Mężczyznę przewieziono do izby wytrzeźwień, a wyziębione dziecko przekazano pod opiekę lekarzy.

Podobne zdarzenie miało miejsce w poniedziałek w Będzinie. Policjanci otrzymali informację, że w jednym z mieszkań pijana kobieta nie opiekuje się 8-letnim synkiem. 32-letnia matka miała ponad 3 prom. alkoholu w wydychanym powietrzu. Kobietę przewieziono do izby wytrzeźwień, a chłopcem zaopiekował się jego dziadek.

W obu przypadkach nieodpowiedzialni rodzice staną przed sądem. Za narażenie na niebezpieczeństwo dzieci pozostawionych bez opieki grozi im nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony