Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ukradli 800 kg wartościowych kamieni

Data publikacji 07.09.2010

Dwóch mężczyzn ukradło minerały i skamieniałości warte 40 tys. zł z magazynu na Woli. Sprawcy, handlujący skradzionym łupem na bazarze, zostali zatrzymani przez policjantów z wydziału wywiadowczo-patrolowego. 17-letni Kajetan Z. i 19-letni Ireneusz K., po nocy spędzonej w policyjnej celi, usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Tuż po godz. 10 rano policjanci dowiedzieli się o włamaniu do magazynu mieszczącego się w centrum Woli i kradzieży z niego minerałów oraz skamieniałości kolekcjonerskich. Wcześniej pokrzywdzony zgłosił przestępstwo. Podejrzewał, że sprawcy będą chcieli jak najszybciej sprzedać okazy, więc pojechał na pobliski bazar. Tam na jednym ze stoisk zobaczył swoje przedmioty i dwóch mężczyzn, którzy przy nim stali. Natychmiast skontaktował się z Policją. 17-letni Kajetan Z. i 19-letni Ireneusz K. zostali zatrzymani, a skradzione przez nich przedmioty zabezpieczono.

Z policyjnych ustaleń wynika, że sprawcy zniszczyli zabezpieczenia do magazynu, w którym znajdowały się wartościowe kamienie i minerały. Następnie wywieźli na wózku przedmioty ważące około 800 kg. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem. Wczoraj prokurator zdecydował o objęciu ich dozorem Policji. Kajetanowi Z. i Ireneuszowi K. grozi do 10 lat więzienia.

(KSP / as)

Powrót na górę strony