Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli nielagalny alkohol i papierosy

Data publikacji 22.02.2007

Policjanci zatrzymali mężczyznę, w którego poddanym kontroli samochodzie i zabudowaniach znaleziono ponad 3,5 tys. litrów nielegalnego alkoholu. W Chełmie i Biłgoraju ich koledzy zabezpieczyli łącznie prawie 5 tys. paczek papierosów bez znaków akcyzy.

Wczoraj policjanci z Posterunku Policji w Wisznicach zatrzymali do kontroli drogowej samochód m-ki Audi. Podczas prowadzonych czynności policjanci ujawnili w samochodzie 620 litrów bezbarwnego płynu o zapachu spirytusu. Funkcjonariusze przeszukali także posesję należącą do rodziny kierowcy-31-letniego mieszkańca gm. Wisznice. W stodole policjanci odnaleźli 50 pojemników o pojemności 60 litrów każdy z zawartością płynu o zapachu alkoholu. Łącznie zabezpieczono 3620 litrów płynu, który poddany zostanie badaniom. Zatrzymany mężczyzna nie posiadał żadnych dokumentów dotyczących pochodzenia zabezpieczonych wyrobów. Straty na rzecz Skarbu Państwa oszacowane zostały na kwotę ponad 27 tys. zł.
 
Z kolei policjanci z Sekcji dw. z PG KMP w Chełmie na posesji  50 letniego mieszkańca gm. Kamień zabezpieczyli 3020 paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Wartość należnego uszczuplenia podatku akcyzowego wynosi 10780 złotych.
 
Przed północą policjanci z KPP w Biłgoraju zatrzymali do kontroli drogowej we Frampolu samochód m-ki Opel Omega. W aucie policjanci ujawnili 1700 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Zabezpieczone wyroby bezakcyzowe należały do pasażera pojazdu 46-letniego mieszkańca Lublina.
 
Posiadanie wyrobów bez polskich znaków skarbowych akcyzy, w myśli Kodeksu Karno Skarbowego zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.
Powrót na górę strony