Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Likwidacja arsenału

Data publikacji 22.02.2007

Policjanci zlikwidowali arsenał broni i amunicji pochodzącej z okresu drugiej wojny światowej. W mieszkaniu 51-letniego mężczyzny zabezpieczono m.in. 8 sztuk jednostek broni kolekcjonerskiej i 16 sztuk amunicji różnego kalibru – w pełni sprawnej do użycia. Mieszkańcowi Wałcza postawiono zarzut nielegalnego posiadania broni i amunicji.

Sprawa zaczęła się od sygnałów jakie trafiały do dzielnicowego od zaniepokojonych mieszkańców, którym wydawało się dziwne, że mężczyzna przechowuje w domu kilka sztuk broni wyglądającej na w pełni sprawną.

20 lutego grupa operacyjno-dochodzeniowa wspierana policjantami prewencji i żołnierzami ŻW dokonała przeszukania mieszkania. Znaleziono i zabezpieczono 16 sztuk amunicji różnego kalibru – w pełni sprawnej do użycia, 8 sztuk jednostek broni kolekcjonerskiej pochodzącej z okresu wojennego oraz innej amunicji (niesprawnej). Teraz bronią i amunicją zajmą się biegli – określą jej możliwości bojowe. 

Mężczyzna po przedstawieniu zarzutu nielegalnego posiadania broni i amunicji, do którego przyznał się, złożył swoje wyjaśnienia po czym został zwolniony do domu. Za nielegalne posiadanie broni i amunicji grozi mężczyźnie do 10 lat pozbawienia wolności.
Powrót na górę strony