Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Handlowali narkotykami w kościele

Data publikacji 22.02.2007

Dwoje dealerów handlujących narkotykami syntetycznymi w kościele zatrzymali wczoraj policjanci z Ochoty. Para wpadła w chwili, gdy biorąc policjanta za klienta chciała sprzedać mu metadon.

Wczoraj popołudniu policjanci z ochockiej komendy uzyskali informację, że w jednym z kościołów na Ochocie działają handlarze narkotykami. Z ich wiedzy wynikało, że do transakcji może dojść w najbliższym czasie. Zorganizowano zasadzkę. Kilkanaście minut później zauważyli młodego człowieka, który wchodzi do kościoła. Wówczas jeden z funkcjonariuszy wszedł za nim, usiadł w ławce i czekał na rozwój sytuacji. Po kilku minutach dosiadła się do niego młoda kobieta, a zaraz za nią obserwowany wcześniej mężczyzna. Oboje powiedzieli policjantowi, że mają dla niego "towar". Policjant ciągnął "grę"dalej. Chciał zobaczyć narkotyk. Ci nic nie podejrzewając wyjęli pojemnik i przekazali go policjantowi. Wówczas funkcjonariusz wstał i wyszedł z kościoła. Zaskoczeni tym faktem dilerzy wybiegli za "klientem", który nie zapłacił za towar. Para była jeszcze bardziej zaskoczona, gdy przed kościołem zobaczyła policyjne radiowozy.

27 – letnia Agata Ch. i 28 – letni Mariusz R. zostali zatrzymani. Wczoraj podczas wstępnego przesłuchania przyznali się do handlu narkotykami. Jak twierdzą "prochy" sprzedawali w kościele. Zawsze umawiali się w tym samym miejscu, dokładnie określali też, w której ławie i po której stronie dochodziło do transakcji.

Podczas przeszukania mieszkania zatrzymanej kobiety kryminalni znaleźli 420 ml metadonu. Na takiej ilości narkotyku dealerzy mogli zarobić ponad 500 złotych.

Agata Ch. i Mariusz R. tę noc spędzili w policyjnym areszcie. Dziś będą ponownie przesłuchiwani. Policjanci z dochodzeniówki postawią im zarzut rozprowadzania środków odurzających. Funkcjonariusze ustalają teraz skąd zatrzymane osoby brały metadon i od jak dawna nim handlowały.

Powrót na górę strony