Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani dzięki policyjnym kamerom

Data publikacji 08.09.2010

Za chuligańskie wybryki podczas sierpniowych derbów piłkarskich w Karlinie ukarano już 22 kibiców. Ich tożsamość ustalona została na podstawie zapisu policyjnych kamer. Policjanci nadal analizują zgromadzony materiałr, aby ustalić tożsamość kolejnych „zadymiarzy".

Podczas sierpniowych derbów piłkarskich, w których brały udział drużyny z Karlina i Białogardu, doszło na stadionie do chuligańskich wybryków. Z sektora zajmowanego przez kibiców gości wybiegli na płytę boiska pseudokibice, którzy zakłócili porządek na imprezie sportowej. Zdecydowana reakcja policjantów nie dopuściła do bezpośredniego starcia pomiędzy kibicami. Mecz został przez sędziego zawodów przerwany w 72 minucie.

Po jego zakończeniu specjalny zespół policjantów przystąpił do analizy zapisu policyjnych kamer rejestrujących zachowanie kibiców. Zdjęcia audio-video pozwoliły na wyodrębnienie wizerunku konkretnych osób, które dokonały wykroczeń. Dane stadionowych chuliganów ustalono dość szybko, jednak dotarcie do każdej z nich wymagało większego nakładu pracy.

Do końca ubiegłego tygodnia, na podstawie zgromadzonych w tej sprawie materiałów, mundurowi ustalili tożsamość 22 pseudokibiców z Karlina i Białogardu w wieku od 16 do 27 lat. Za zakłócenie porządku publicznego na stadionie 18 stadionowych chuliganów ukarano mandatami karnymi w kwotach od 200 do 500 złotych. Sprawami czterech nieletnich zajmie się sąd rodzinny.

Policjanci nadal analizują zgromadzony zapis policyjnych kamer, aby ustalić tożsamość kolejnych „zadymiarzy" biorących aktywny udział w zakłóceniu imprezy sportowej. Jak twierdzą funkcjonariusze zajmujący się sprawą, w najbliższym czasie planowane są kolejne zatrzymania stadionowych chuliganów.

(KWP w Szczecinie / mg)

Powrót na górę strony