Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

V edycja kursu doskonalenia dla oficerów łącznikowych Policji i Straży Granicznej

Data publikacji 13.09.2010

W dniach 6-10.09.2010 r. w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie odbyła się V edycja kursu doskonalenia zawodowego dla oficerów łącznikowych polskiej Policji i Straży Granicznej. Do udziału w kursie zaproszono przedstawicieli MSWiA, MSZ, Służby Celnej, KGSG, KGP oraz polskiej nauki.

Tematami wiodącymi były priorytety Policji w zakresie przygotowań Polski do objęcia Prezydencji w UE oraz EURO 2012. Ponadto omówiono zasady współpracy oficerów łącznikowych z kierownictwem polskich placówek zagranicznych na przykładzie Porozumienia między MSZ a MSWiA, unifikacje prawa karnego w UE oraz szereg zagadnień operacyjnych.

Rangę spotkania podniosła obecność Pana Adama Rapackiego – Podsekretarza Stanu MSWiA, który osobiście zapoznał oficerów łączniczkowych ze stanem przygotowań MSWiA do Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2012.

W uznaniu zasług i osiągnięć w dotychczasowej służbie  nadinsp. Władysław Padło i nadinsp. Jacek Staniecki zostali odznaczeni złotymi medalami Za Długoletnią Służbę, a mł. insp. Dariusz Drzał i podinsp. Robert Barański - medalami Złoty Zasłużony Policjant.

BMWP / mg

Powrót na górę strony