Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani złodzieje paliwa

Data publikacji 15.09.2010

Choszczeńscy kryminalni we współpracy z kolegami z Kalisza zatrzymali 3-osobową grupę złodziejską specjalizującą się w kradzieżach paliwa. Zebrane przez policjantów dowody pozwoliły na przedstawienie zatrzymanym już 13 zarzutów dotyczących kradzieży około 2200 l oleju napędowego o wartości ponad 10 tysięcy złotych.

Mózgiem grupy był 43-letni mieszkaniec Gorzowa Wlkp. Artur P. To on dobrał sobie dwóch bezrobotnych kompanów: 24-letniego Artura Ch. i 21-letniego Adama O. Wybierał także miejsce kradzieży, dbał o transport, szukał możliwości sprzedaży skradzionego paliwa i dzielił zyski pochodzące ze złodziejskiej działalności. Tylko na terenie powiatu choszczeńskiego w ciągu 1,5 miesiąca grupa dokonała 13 włamań i kradzieży. Działali nocą - spuszczali paliwo z ciągników rolniczych, kombajnów zbożowych, samochodów ciężarowych, autobusów. Położona w Kaliszu posiadłość letniskowa, należąca do Artura P., stanowiła bazę wypadową grupy. Z ustaleń policjantów wynika, że złodzieje nie ograniczali się do okolic Choszczna - działali także w powiatach ościennych.

Zatrzymanym już przedstawiono 13 zarzutów dotyczących kradzieży z włamaniem i kradzieży około 2200 l oleju napędowego o wartości ponad 10 tys. złotych. Policja podejrzewa ich również o dokonanie innych przestępstw. Mężczyznom grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Szczecinie / łn)

 

Powrót na górę strony