Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Z kopalni ukradli 300 m kabli

Data publikacji 15.09.2010

Konińscy policjanci zatrzymali sześciu mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego, podejrzanych o kradzież ponad 300 metrów kabli o wartości ponad 90 tys. złotych z terenu kopalni. Wśród sprawców był również nieletni mieszkaniec Bydgoszczy. Za kradzież grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Sprawcy działali pod osłoną nocy. Z terenu zakładu, z placu składowania kabli, wynieśli ponad 300 metrów oponowego czynnego kabla o średnicy kilkunastu centymetrów, służącego do zasilania ciężkiego sprzętu. Złodzieje w ustronnym miejscu, już poza ogrodzeniem przedsiębiorstwa, pocięli kilkusetmetrowe zwoje na kawałki długości kilku metrów. Nie zdołali jednak wywieźć łupu, ponieważ namierzyli ich policjanci i pracownicy ochrony zakładu.

Funkcjonariusze na miejscu przestępstwa zatrzymali sześciu sprawców, mieszkańców kujawsko-pomorskiego, w wieku 19, 20, 21, 25 i 29 lat. Wśród nich był także 15-letni mieszkaniec Bydgoszczy. Policjanci zabezpieczyli skradzione kable, których wartość oszacowano na ponad 90 tys. złotych oraz trzy sztuki nożyc do cięcia metalu. Kilkaset metrów dalej w niewidocznym miejscu, funkcjonariusze znaleźli busa, którym sprawcy chcieli wywieźć łup.

Wszyscy sprawcy usłyszeli zarzuty kradzieży, działania wspólnego i w porozumieniu. Jeden z podejrzanych był już wcześniej karany za kradzieże i pobicie. Wobec piątki zatrzymanych mężczyzn prokurator zastosował dozór policyjny. Sprawa nieletniego zostanie przekazana do sądu rodzinnego i nieletnich.

Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Poznaniu/js)
 

Powrót na górę strony