Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Korzystali z nielegalnego oprogramowania

Data publikacji 16.09.2010

Piaseczyńscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą zabezpieczyli w dwóch firmach nielegalne oprogramowania. Z komputerów z zainstalowanymi „piratami” korzystały firmy handlujące w Wólce Kosowskiej. Zabezpieczono komputer i twardy dysk, na których specjaliści odnaleźli programy wykorzystywane bez wymaganych licencji.

Policjanci z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą piaseczyńskiej komendy przeprowadzili kontrolę firm prowadzących działalność w Wólce Kosowskiej. Według uzyskanych przez funkcjonariuszy informacji użytkowano tam komputery z nielegalnym oprogramowaniem. Policjantom towarzyszył specjalista z zakresu ochrony praw autorskich i weryfikacji danych zawartych na nośnikach elektronicznych.

Policjanci sprawdzili wszystkie komputery znajdujące się w kontrolowanych firmach. Jak się okazało na każdym z nich zainstalowane były nielegalne wersje programów. W wyniku kontroli zabezpieczono jeden komputer i jeden twardy dysk. Obecni w trakcie kontroli pracownicy i właściciele firm przyznali, że nie posiadają wymaganych licencji.

We wszystkich przypadkach pirackie oprogramowania spowodowały straty producentów oprogramowania komputerowego, które wstępnie jest szacowane na kwotę 1500 zł. Dalsze postępowanie w sprawie prowadzi wydział dw. z przestępczością gospodarczą.

(KSP / mw)

 

Powrót na górę strony