Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprzedała nieletnią do agencji towarzyskiej

Data publikacji 17.09.2010

Kryminalni ze Szczecina zatrzymali 27-letnią kobietę, która w styczniu tego roku sprzedała do agencji towarzyskiej nieletnią. Kobieta już usłyszała zarzuty m.in. handlu ludźmi, udzielania narkotyków nieletniej, rozpijania nieletniej, czerpania korzyści z prostytucji innej osoby i nakłaniania do nierządu osoby nieletniej. Kobieta została tymczasowo aresztowana. Grozi jej nie mniej niż 3 lata więzienia.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego KWP w Szczecinie, którzy na co dzień zajmują się przestępstwami związanymi z handlem ludźmi, pracowali nad tą sprawą wspólnie z Prokuraturą Okręgową w Szczecinie. Na początku czerwca br. uzyskali informację o ucieczce z agencji towarzyskiej nieletniej, która prawdopodobnie wcześniej została do niej sprzedana.

Policjanci sprawdzili te informacje i dotarli do sprzedanej dziewczyny. Następnie nawiązali, za pośrednictwem oficerów łącznikowych, współpracę z funkcjonariuszami z europy zachodniej, ponieważ w nieletnia uciekła z agencji znajdującej się w jednym z tamtejszych krajów. Policjanci ustalali także miejsce zamieszkania kobiety, która sprzedała nieletnią do agencji.

W rezultacie we wtorek po południu doszło do zatrzymania 27-letniej mieszkanki Szczecina odpowiedzialnej za cały proceder. Została ona doprowadzona do policyjnego aresztu. Następnego dnia w Prokuraturze Okręgowej w Szczecinie usłyszała zarzuty m.in. handlu ludźmi, udzielania narkotyków nieletniej, rozpijania nieletniej, czerpania korzyści z prostytucji innej osoby i nakłaniania do nierządu osoby nieletniej.

Z dotychczasowych ustaleń śledczych wynika, że wykorzystała ona dysfunkcyjność rodziny, w której przebywała nieletnia i początkowo otoczyła dziewczynę „opieką”. Kiedy zdobyła jej zaufanie, zabrała ją do jednego z krajów europy zachodniej, gdzie zamieszkały razem. Tam podawała ona nieletniej narkotyki i alkohol, a po pewnym czasie sprzedała ją do agencji towarzyskiej, za co otrzymała kilka tysięcy euro. Po tej transakcji 27-latka wróciła do Szczecina. Jak ustalili śledczy, szczecinianka jeszcze przez jakiś czas uzyskiwała pieniądze z nierządu nieletniej.

Decyzją sędziego zatrzymana trafiła na trzy miesiące do aresztu, grozi jej nie mniej niż 3 lata pozbawienia wolności.

(KWP w Szczecinie / js)

Powrót na górę strony