Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Brutalny napad na kobietę w ciąży

Data publikacji 17.09.2010

Policjanci z Sulechowa zatrzymali 24-letniego mężczyznę, który napadł, brutalnie pobił kobietę w ciąży i próbował zabrać jej torebkę. Mężczyzna już kilkanaście minut po napadzie trafił do policyjnej izby zatrzymań. Ukradł on także innej kobiecie portfel. Za przestępstwa, których się dopuścił, grozi kara od 2 do nawet 12 lat więzienia.

Wczoraj ok. południa na jednej ulic w Sulechowie doszło do brutalnego napadu na kobietę w ciąży. Młody mężczyzna podbiegł do idącej chodnikiem kobiety i próbował wyrwać jej torebkę. Kobieta się broniła, ale sprawca nie odpuścił i zaczął bić ją pięściami po twarzy, a następnie mocno kopać. Gdy kobieta upadła, 24-latek uciekł.

Policjanci, którzy przybyli na miejsce, natychmiast rozpoczęli pościg za sprawcą. Dzięki temu, że kobieta podała rysopis napastnika, policjanci zatrzymali 24-latka już kilkanaście minut po napadzie. Przy zatrzymanym znaleziono portfel z kartą bankomatową na nazwisko innej kobiety. Jak się później okazało, mężczyzna w jednym z sulechowskich sklepów wyrwał go z ręki kobiety płacącej rachunek. Gdy policjanci przyjechali z zatrzymanym do komisariatu w Sulechowie kobieta ta przyszła właśnie złożyć zawiadomienie o kradzieży portfela.

Zatrzymany mężczyzna to 24-letni mieszkaniec Sulechowa, znany policji i wcześniej karany za podobne przestępstwa. Jak ustalili policjanci 24-latek odbywał niedawno karę za przestępstwa przeciwko mieniu.

Mężczyzna odpowie za brutalny napad i kradzież. Według kodeksu karnego za te przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności od 2 do nawet 12 lat. Prokurator po zapoznaniu się z materiałami sprawy podejmie decyzję o wystąpieniu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie sprawcy. Sprawa jest prowadzona pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Świebodzinie.

(KWP w Gorzowie Wlkp./js)
 

Powrót na górę strony