Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wspólna akcja Policji i Izby Celnej

Data publikacji 20.09.2010

Ponad 15 tys. sztuk papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy zabezpieczyli w miniony weekend podczas wspólnych działań policjanci z Wydziału Przestępstw Gospodarczych siedleckiej komendy wraz z funkcjonariuszami Izby Celnej. W związku z tą sprawą zatrzymano 61-letniego mężczyznę. W najbliższym czasie odpowie on za przestępstwo skarbowe.

W miniony weekend siedleccy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Izby Celnej z Siedlec przeprowadzili działania wymierzone w osoby zajmujące się handlem alkoholem i papierosami bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Wspólna akcja przeprowadzona była na obszarze powiatu siedleckiego.

Podczas działań w rejonie siedleckiego dworca PKP, m.in. sprawdzono bagaż przenoszony przez 61-letni mieszkańca Siedlec. W wyniku tego sprawdzenia funkcjonariusze znaleźli 460 paczek nielegalnych papierosów. Jednak podczas przeszukania miejsca zamieszkania mężczyzny okazało się, że posiada on więcej nielegalnego towaru. Funkcjonariusze zabezpieczyli u niego kolejne 308 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

Mężczyznę zatrzymano w policyjnym areszcie. Zatrzymany w najbliższym czasie odpowie za przestępstwo skarbowe. Grozi mu za to m. in. bardzo wysoka grzywna.

(KWP w Radomiu / mw)

 

Powrót na górę strony