Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nieletni za kierownicą

Data publikacji 26.02.2007

Dwóch nieletnich “kierowców” zatrzymali wczoraj policjanci za prowadzenie pojazdu bez uprawnień. W bezpośrednim pościgu funkcjonariusze z Hrubieszowa zatrzymali 14-latka, który z podwórka własnej posesji zabrał samochód sąsiada, zaś za jazdę w stanie nietrzeźwości i bez uprawnień do kierowania pojazdami odpowie 15-letni mieszkaniec gm. Niemce.

Wczoraj po południu do właściciela jednej z posesji w gm. Wojsławice przyjechał „maluchem” sąsiad i zostawił auto na podwórku gospodarza. W tym czasie między właścicielem posesji a jego 14-letnim synem doszło do kłótni. Po tym zdarzeniu 14-latek wyszedł na podwórko i zauważył zaparkowanego „malucha”. Samochód był otwarty, więc chłopiec wsiadł i odjechał. Natychmiast w pościg za uciekinierem ruszył ojciec chłopca, który o całym zdarzeniu powiadomił policję. Po niedługim czasie policjanci zatrzymali 14-latka. Był trzeźwy. Policjanci zabezpieczyli samochód, zaś nieletniego przekazali pod opiekę matki. Sprawą 14-latka, który bez uprawnień kierował samochodem zajmie się sąd rodzinny. Nieletni odpowie również za zabór pojazdu w celu krótkotrwałego użycia.
 
Z kolei policjanci z komisariatu policji w Niemcach zatrzymali wczoraj ok. 16:00 w miejscowości Płouszowice poloneza. Jak się okazało samochodem pomimo braku uprawnień kierował 15 latek. Jednak to nie jedyne przewinienie nieletniego kierowcy. Badanie na zawartość alkoholu wykazało, że w wydychanym powietrzu miał 2,11 promila.
 
Po wykonaniu czynności chłopiec został zwolniony i oddany pod opiekę ojca. Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z komisariatu w Niemcach. Sprawą zajmie się również sąd rodzinny i nieletnich.
Powrót na górę strony