Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uwolnili przetrzymywanego obywatela Azerbejdżanu

Data publikacji 22.09.2010

Funkcjonariusze uwolnili 46-letniego obywatela Azerbejdżanu, który był bezprawnie przetrzymywany przez małżeństwo Polaków. Najprawdopodobniej przyczyną takiego zachowania była nieuregulowana kwestia finansowa pomiędzy firmami reprezentowanymi przez strony. W przypadku potwierdzenia się zarzutów małżeństwo usłyszy zarzuty bezprawnego pozbawienia wolności. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

W minioną sobotę ambasada republiki Azerbejdżanu powiadomiła Biuro Międzynarodowej Współpracy Policji KGP o uprawdopodobnionym popełnieniu przestępstwa na terytorium RP na szkodę jej obywatela. Z informacji przekazanych do KGP wynikało, że 46-letni obywatel tej republiki przyjechał na teren RP w celach biznesowych i został tu bezprawnie pozbawiony wolności. Zgodnie ze zgłoszeniem miał być przetrzymywany na terenie Mazowsza w pobliżu Siedlec.

Powiadomieni o tym fakcie kryminalni z WK KWP z/s w Radomiu oraz KMP w Siedlcach niezwłocznie przystąpili do wyjaśniania tej niecodziennej sytuacji. Zebrane przez nich dane pozwoliły na ustalenie adresu w podsiedleckiej miejscowości Iganie Nowe, gdzie mógł przebywać cudzoziemiec. Na miejscu policjanci zastali małżeństwo, będące właścicielami posesji, a także poszukiwanego, który był przetrzymywany w ich domu. Jak wynika z wstępnych ustaleń pokrzywdzony nie mógł opuścić terytorium, ponieważ zabrano mu paszport. Mieszkał jednak w godnych warunkach, a przeprowadzone badania lekarskie nie potwierdziły aby stosowano wobec niego przemoc fizyczną. Najprawdopodobniej przyczyną takiego zachowania ze strony małżeństwa, u którego przebywał był fakt, że firma którą reprezentował obywatel Azerbejdżanu zalegała im dość dużą kwotę pieniędzy. Postanowili więc, że dopóki nie załatwi on kwestii płatności, będzie musiał pozostać na miejscu. W przypadku potwierdzenia przez prokuraturę, że doszło tu do przestępstwa bezprawnego pozbawienia wolności, małżeństwu może grozić do 10 lat więzienia.

(KWP w Radomiu / as)
 

Powrót na górę strony