Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za przemyt 650 kg heroiny

Data publikacji 27.02.2007

Policjanci z wrocławskiego Centralnego Biura Śledczego zatrzymali szefa grupy przestępczej, przemycającej heroinę z Ukrainy do Hiszpanii przez Polskę. 47-letni Igor K. – obywatel Ukrainy, mieszkający na stałe w Warszawie, był poszukiwany przez specjalną grupę pościgową. Mężczyźnie zarzuca się przemyt 650 kg heroiny wartej 85 mln. zł.

Mężczyzna został namierzony i zatrzymany na dworcu w Warszawie, a następnie przewieziony do Wrocławia. Jest podejrzany o udział w zorganizowanej grupie przestępczej i przemyt blisko 650 kg heroiny wartej ok. 85 milionów złotych. Dzisiaj został aresztowany decyzją sądu.

Policjanci z wrocławskiego Centralnego Biura Śledczego zajmowali się sprawą hurtowego przemytu heroiny od blisko roku. 7 marca 2006 roku w ich ręce wpadł 60-letni kurier hrabia Piotr D., potomek znanej szlacheckiej rodziny. Wówczas w jego samochodzie w specjalnych skrytkach funkcjonariusze znaleźli prawie 75 kilogramów brązowej heroiny o czarnorynkowej wartości około 10 milionów złotych. Mężczyzna został zatrzymany na przejściu granicznym w Jędrzychowicach.

W związku z tym śledztwem policjanci zatrzymali jeszcze dwie inne osoby odpowiedzialne za przemyt heroiny za granicę.
Powrót na górę strony