Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rasowe gołębie odzyskane przez policjantów

Data publikacji 23.09.2010

Łęczyńscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 21 do 33 lat, którzy w sierpniu z jednego z pomieszczeń gospodarczych skradli 100 rasowych gołębi. Właściciel oszacował straty na kwotę 20 tys. zł. Policjanci odzyskali część skradzionego ptactwa. Mężczyźni usłyszeli już zarzut kradzieży. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Zgłoszenie o tej niecodziennej kradzieży funkcjonariusze otrzymali pod koniec sierpnia. Mieszkaniec gm. Łęczna poinformował wówczas, że z jednego z należących do niego pomieszczeń gospodarczych ktoś ukradł 100 rasowych gołębi. Pokrzywdzony oznajmił, że jest w stanie je rozpoznać, gdyż każdy z ptaków posiada oznakowaną obrączkę. Wartość strat oszacował na ok. 20 tys. zł. Mężczyzna dodał, że utracone gołębie są bardzo cenne, gdyż jeździł z nimi na wystawy hodowców.

Niespełna miesiąc od zgłoszenia kryminalni ustalili miejsce przebywania skradzionych ptaków i wytypowali sprawców ich kradzieży. Wczoraj zatrzymali trzy osoby. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy gm. Trawniki w wieku 23 i 33 lat oraz 21-letni mieszkaniec gm. Abramów. Kryminalni odzyskali ok. 40 gołębi, które znajdowały się w pomieszczeniach gospodarczych należących do 23- i 33-latka. Właściciel rozpoznał swoją własność. Wczoraj mężczyźni usłyszeli zarzut kradzieży. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności. Policjanci poszukują pozostałych skradzionych gołębi.

(KWP w Lublinie / łn)

 

Powrót na górę strony