Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymania do "szlaku bałkańskiego"

Data publikacji 27.02.2007

Policjanci z warszawskiego oddziału Centralnego Biura Śledczego współpracując z prokuratorami z Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie zatrzymali dziewięciu członków groźnej grupy przestępczej, zajmującej się przemytem narkotyków tzw. "szlakiem bałkańskim". To kontynuacja sprawy, do której zatrzymano wcześniej ścisłe kierownictwo grupy i stu innych jej członków.

Wczoraj i dziś od rana kilkudziesięciu policjantów z CBŚ zatrzymało osiem osób w Warszawie i jedną w Zakopanem, w tym Krzysztofa Cz., uważanego za „rezydenta” grupy na południu Polski. Osoby te odpowiedzą za dystrybucję narkotyków i udział w zorganizowanej grupie przestępczej.
                       
To kolejne uderzenie warszawskiego CBŚ w tę grupę. Pod koniec października 2005 roku po trwającym ponad rok rozpracowywaniu przestępczych powiązań, w operacji w której brało udział blisko czterystu policjantów, zatrzymano ścisłe kierownictwo grupy. W ręce policjantów wpadli Barbara i Jerzy W. ps. "Żaba" - jeden z liderów tzw. grupy pruszkowskiej - i kilkudziesięciu ich najbliższych współpracowników.
 
Zebrany materiał dowodowy pozwolił na dalsze zatrzymania. W lipcu 2006 kolejne uderzenie zostało skierowane w średni szczebel kierownictwa grupy. W efekcie siedem kolejnych osób znalazło się za kratkami. 
 
Łącznie do tej sprawy zatrzymano już blisko sto osób, z czego 65 zostało tymczasowo aresztowanych. Na poczet kar grożących podejrzanym zabezpieczono mienie o wartości przekraczającej 7 milionów złotych.
 
O dalszym losie zatrzymanych dziś osób zdecyduje w najbliższych godzinach sąd, do którego skierowano wnioski o zastosowanie tymczasowego aresztowania.

Zobacz także:
Powrót na górę strony