Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani sprawcy napadu na stację paliw

Data publikacji 28.09.2010

Czterej sprawcy podczas napadu na stacje paliw dokonali kradzieży 110 tys. złotych. Napastnicy sterroryzowali pracownika stacji przedmiotem przypominającym pistolet. Za napad z użyciem niebezpiecznego narzędzia mężczyznom grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata.

W niedzielny poranek, tuż po godzinie 4.00 policjanci z pruszkowskiej komendy zostali powiadomieni, że na jedną ze stacji paliw w Pruszkowie dokonano napadu. Sprawcy skradli utarg w wysokości 110 tys. złotych. Funkcjonariusze po przybyciu na miejsce ustalili, że napadu na stację dokonało dwóch zamaskowanych mężczyzn. Jeden ze sprawców zagroził pracownikowi, a drugi w tym czasie wszedł za ladę i z kasy fiskalnej zabrał utarg w kwocie 110 tys. złotych. Po czym sprawcy uciekli.

Wstępne czynności pozwoliły policjantom na wytypowanie potencjalnych sprawców napadu. Pierwszym, który został zatrzymany okazał się 20-letni Maciej M., ponieważ wcześniej rozpoznał go na kamerach monitoringu właściciel stacji paliw. W ciągu następnych kilku godzin mundurowi zatrzymali 21-letniego Adama D, 21-letniego Eryka N i 26-letniego Dariusza L. Przy zatrzymanych sprawcach ujawniono atrapę broni. Odzyskano również skradzione pieniądze. Żaden z zatrzymanych mężczyzn nigdy wcześniej nie był notowany.

Dzisiaj do sądu zostanie skierowany wniosek o tymczasowe aresztowanie mężczyzn. Za napad z niebezpiecznym narzędziem grozi im kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata.

(KSP / as)
 

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 1.67 MB)

Powrót na górę strony