Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zakazy stadionowe dla pseudokibiców

Data publikacji 28.09.2010

Policjanci z Dzierżoniowa zatrzymali 15 pseudokibiców, którzy weszli na murawę stadionu w trakcie trwania imprezy sportowej. Jak się okazało sześciu z nich to nieletni. Chuligani zostali doprowadzeni w trybie przyspieszonym do sądu, nieletnimi natomiast zajmie się sąd rodzinny. Zatrzymanym grozi kara grzywny, kara ograniczenia wolności lub jej pozbawienia nawet do lat 3.

Podczas meczu rozgrywanego w Dzierżoniowie doszło do zakłócenia ładu i porządku. Kiedy w pewnym momencie na murawę stadionu sportowego weszli pseudokibice, wówczas organizator imprezy poprosił o interwencję Policję. Funkcjonariusze przywrócili porządek na stadionie i zatrzymali 15 najbardziej agresywnych pseudokibiców: 9 dorosłych (17 - 29 lat) i 6 nieletnich. Jak się okazało dwóch zatrzymanych znajdowało się pod wpływem alkoholu - 29-letni mieszkaniec Dzierżoniowa - miał ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie, a jeden z jego kolegów ponad 2 promile.

W postępowaniu przyspieszonym sąd zastosował wobec mężczyzn między innymi zakazy wstępu na imprezy masowe na okres dwóch lat, o losie nieletnich natomiast zadecyduje sąd rodzinny.

Zatrzymanym grozi kara grzywny, kara ograniczenia wolności lub jej pozbawienia do lat 3.

(KWP we Wrocławiu / mw)
 

Powrót na górę strony