Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Po raz kolejny włamał się do plebanii

Data publikacji 28.09.2010

Policjanci z Łańcuta zatrzymali 22-letniego mężczyznę, który jest podejrzany o włamanie do plebanii i kradzież pieniędzy. Okazało się, że mieszkaniec powiatu jarosławskiego jest już znany Policji i ma na swoim koncie ponad dwadzieścia podobnych przestępstw. Mężczyzna włamywał się najczęściej, kiedy księża odprawiali msze i nabożeństwa w kościołach. Zatrzymany przyznał się do kradzieży.

W niedzielę wieczorem, dyżurny z komendy powiatowej w Łańcucie przyjął zgłoszenie o włamaniu do budynku plebanii jednej z miejscowych parafii. Łupem złodzieja stały się pieniądze, w kwocie około 10 tys. złotych. Policjanci, którzy pracowali nad tą sprawą, przeprowadzili oględziny, zabezpieczyli ślady oraz przesłuchali świadków.

Dzięki informacjom przekazanym przez pokrzywdzonego, funkcjonariusze bardzo szybko natrafili na ślad włamywacza. Okazał się nim 22-letni mieszkaniec powiatu jarosławskiego. Mężczyzna jest dobrze znany Policji. Przed kilkoma miesiącami został zatrzymany na gorącym uczynku włamywania się do plebanii w Manasterzu. Oprócz tego zatrzymany jest podejrzany o liczne włamania do plebanii na terenie powiatu przeworskiego, łańcuckiego, jarosławskiego, leżajskiego, rzeszowskiego oraz w okolicach Warszawy. Mężczyzna włamywał się najczęściej, kiedy księża odprawiali msze i nabożeństwa w kościołach. Upewniwszy się, że nikogo nie ma na plebanii, wyważał drzwi bądź wybijał okno, przez które dostawał się do budynku. Następnie przeszukiwał pomieszczenia i kradł pozostawione w nich pieniądze. Sprawca często nie zabierał całej znalezionej kwoty - bywało, że kradł tylko banknoty o wysokich nominałach. W marcu sąd tymczasowo aresztował go na dwa miesiące.

Sprawca pomimo grożącej mu odpowiedzialności nie zaniechał swej przestępczej działalności. Wczoraj 22-latek został zatrzymany. Mężczyzna podczas wstępnej rozmowy przyznał się do kradzieży. Funkcjonariusze odzyskali część skradzionej gotówki. Zatrzymany spędził noc w policyjnym areszcie. Prawdopodobnie dziś zostanie przesłuchany.

(KWP w Rzeszowie / as)
 

Powrót na górę strony