Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Polsko-niemieckie małżeństwo paserów zatrzymane

Data publikacji 28.02.2007

Świętokrzyscy policjanci zatrzymali 39–letniego mieszkańca Niemiec i jego 33–letnią polską żonę poszukiwanych na podstawie europejskiego nakazu aresztowania wydanego przez Sąd Krajowy w Hanowerze. Małżeństwo jest poszukiwane w związku z uprawianiem tzw. zawodowego paserstwa, a straty, które spowodowali liczone są w setkach tysięcy euro.

Policjanci z zespołu poszukiwań celowych komendy wojewódzkiej Policji w Kielcach zatrzymali mężczyznę w pobliżu jednej ze stacji CPN w Kielcach. Sprawiał wrażenia jakby na kogoś czekał. Miał przy sobie ponad 14 tys. zł i 420 euro. Jego żonę policjanci zatrzymali w wynajmowanych przez nich mieszkaniu.
 
Podczas przeszukania policjanci zabezpieczyli dwa notebooki, samochodowy odtwarzacz CD, nowoczesne urządzenia nawigacji samochodowej oraz przedmioty służące do ich rozkodowywania.
 
Z materiałów niemieckiego wymiaru sprawiedliwości wynika, że małżeństwo weszło w posiadanie kilkudziesięciu urządzeń nawigacji samochodowej, które zostały skradzione z luksusowych aut na terenie całych Niemiec. Małżeństwo sprzedawało urządzenia po ich wcześniejszym rozkodowywaniu na jednym z portali aukcyjnych. (często określając urządzenia jako nowe). Tym samym starty z ich działalności wynoszą nie mniej niż 340 tys. euro.
 
Policjanci na prośbę strony niemieckiej w porozumieniu z prokuratorem okręgowym zabezpieczyli na poczet przyszłych kar i grzywien ukryty w wynajętym garażu samochód marki Mercedes.
 
Najprawdopodobniej zatrzymane osoby zostaną przekazane stronie niemieckiej.
Powrót na górę strony