Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kierował pod wpływem narkotyków

Data publikacji 28.02.2007

Bialscy policjanci zatrzymali wczoraj 27-latka, który kierował samochodem pod wpływem środków odurzających. W samochodzie mężczyzny funkcjonariusze znaleźli narkotyki.

Wczoraj około 15:00 w miejscowości Woroniec policjanci z bialskiej drogówki zatrzymali mężczyznę kierującego fordem sierrą. Mężczyzna nie bacząc na znaki drogowe wyprzedzał w miejscu niedozwolonym. Jak się okazało, nie posiadał przy sobie żadnych dokumentów. W trakcie rozmowy z funkcjonariuszami na zmianę śmiał się, płakał, był agresywny lub wpadał w apatię.
 
Policjanci podejrzewając, że kierujący jest pod wpływem środków odurzających pobrali od niego krew do badań. W trakcie kontroli samochodu policjanci znaleźli 27 woreczków strunowych z marihuaną i amfetaminą i 16 tabletek ecstasy. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Funkcjonariusze korzystając z elektronicznego systemu identyfikowania osób na podstawie linii papilarnych AFIS ustalili, że mężczyzna podał policjantom fałszywe dane personalne. 27-latek był już wcześniej karany za posiadanie i rozprowadzanie narkotyków.
 
Jeśli badania potwierdzą przypuszczenia funkcjonariuszy 27-latek odpowie przed sądem za kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem środków odurzających, za co grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności. Odpowie też za posiadanie narkotyków.
Powrót na górę strony